Aykoç Liman Hizmetleri | Otomotiv Taşımacılığı Sektöründe Irk Nakliyat

Fabrika ve distribütörlerden bayilere, fabrikadan limanlara yapılacak otomotiv taşımalarında modern oto taşıyıcı araç filomuz ile hizmet verebilmekteyiz.

Otomotiv taşıma hizmetlerimizi özmal araçlarımız ile gerçekleştirirken, limanlar, gümrüklü sahalar, üretim tesisleri ve otomotiv bayileri arasında, yurtiçi ve yurtdışında hizmet üreten firmamızın tüm araçları uydu takip sistemi ile kontrol edilmektedir.

Herhangi bir aracın şase bazında konum bilgisi ve son kullanıcıya ulaşma zamanı bildirilebilmektedir. Araç kiralama şirketlerine ve araç filolarına global çözümler sunuyoruz.

Firmamız, müşterilerine verdiği tüm lojistik faaliyetlerinin her adımı için riskleri minimize edecek sigorta çeşitlerini, en düşük sigorta maliyetlerini hedefleyerek, sigorta yönetimini müşterileri adına takip etmektedir.

Şoförlerimiz firmamıza ait olan Eğitim Merkezlerinde her araç tipi için dönemsel eğitimler almaktadırlar.

Müşteriye hizmeti eksiksiz sunma anlayışıyla Dünya'daki ve Türkiye’deki müşterilerimizin bayi dağıtımı, gemi tahliye ve gemi yükleme işlemleri deneyimli ve profesyonel ekiplerimizce büyük bir özenle yerine getirilmektedir.

Satış sonrası destek ve yedek parça satışı için kurulan yedek parça dağıtım ağını verimli kılmak adına gereken; depolama ve dağıtım sistemlerini, müşterilerine özel çözümler üreterek ve değişen ihtiyaçları göz önünde bulundurarak modellemektedir.

Otomotiv firmaları, birçok farklı tedarikçiden çok farklı sayıda ve çeşitte ürünü temin ederek, üretim hatlarına zamanında besleme yapma gerekliliği duymaktadır. Bu ihtiyaç ve lojistik süreçlerinde yaşanan yoğun hareketlilik, bu sektördeki lojistik süreçlerin yönetimini önemli kılmaktadır. Bu doğrultuda IRK NAKLİYAT, otomotiv ve yan sanayi imalatçılarının lojistik ihtiyaçlarına yönelik sektör odaklı çözümler üretmekte ve süreçlerin etkin yönetimini sağlamaktadır.